Aktualności
EUKLIDES
OWiUHM
TWiUHM
Stowarzyszenie

Miło nam jest poinformować, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Organizatorem osiemnastego Turnieju jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, która pełni patronat naukowy nad Turniejem oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Doświadczenia, wynikające z przebiegu dotychczasowych Turniejów pokazują ich duże znaczenie dla środowiska szkół ponadgimnazjalnych. Przede wszystkim udział uczniów w zmaganiach turniejowych przyczynia się do wzrostu ich aktywności poprzez pogłębianie wiedzy teoretycznej, rozwijanie umiejętności, wykorzystanie teorii w praktyce. Jest to możliwe dzięki zwiększonemu zaangażowaniu nauczycieli w przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w zawodach.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom dotychczasowych Turniejów. Podziękowania kierujemy też do dyrekcji i nauczycieli szkół za merytoryczne i organizacyjne wsparcie. Równocześnie wyrażamy głęboką nadzieję, że – tak jak w poprzednich latach – również tegoroczna edycja Turnieju spotka się z szerokim zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkową zachętę do udziału w Turnieju stanowi fakt, że zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, laureaci i finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Serdeczne zapraszamy zatem uczniów ponadgimnazjalnych szkół ekonomicznych i handlowych do udziału w XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

 

Podstawowe założenia organizacyjne XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich nie zmieniają się. Przebiegać on będzie – jak zwykle - w trzech etapach. Do przeprowadzenia Turnieju organizatorzy powołali Radę Programową i Komitet Główny.

Tak jak w ubiegłym roku, Program Turnieju, obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i problematyki ogólnej. Temat wiodący XVIII Turnieju brzmi: „Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie”. Zakres problematyki ogólnej nie został zmieniony w stosunku do ubiegłego roku.

Wzorem lat ubiegłych prosimy uprzejmie o zgłaszanie propozycji pytań testowych do wykorzystania w zawodach okręgowych i centralnych oraz zadań praktycznych i pytań ustnych do zastosowania w zawodach centralnych. Wszystkie proponowane pytania i zadania powinny uwzględniać zakres materiału, zawarty w Programie (temacie wiodącym i problematyce ogólnej). Jednocześnie powinny one zawierać odpowiedzi (rozwiązania). Prosimy o nadsyłanie propozycji w terminie do 22 grudnia 2012r. w formie elektronicznej do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Uprzejmie prosimy też szkoły o podjęcie trudu organizacji zawodów szkolnych i okręgowych, dziękując jednocześnie za wysiłek włożony w to przedsięwzięcie w latach ubiegłych.

XVIII Turniej WiUH-M przeprowadzony będzie ze środków Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych oraz wpłat szkół. W tym roku obowiązuje wpłata za jednego uczestnika zawodów okręgowych, która wynosi 50 zł (termin płatności do 15 stycznia 2013r.). Jednocześnie ustalono opłatę za jednego zawodnika, zakwalifikowanego do zawodów finałowych w wysokości 70 zł (termin płatności do 4 kwietnia 2013r.). Wpłaty powinny być dokonane na konto Stowarzyszenia DiNTiASZ (nr konta Bank PKO SA I Oddział w Szczecinku 66 1240 3679 1111 0010 2157 4424).

Regulamin, program oraz inne szczegółowe informacje dotyczące Turnieju znajdują się na stronie internetowej: Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie www.zscku.konin.pl oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych www.tworczeiaktywne.pl