Aktualności
EUKLIDES
OWiUHM
TWiUHM
Stowarzyszenie

XVIII Ogólnopolski Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich dobiegł końca. W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 2500 uczniów ze 101 szkół ekonomicznych i handlowych z całego kraju. W eliminacjach okręgowych wzięło udział 403 uczestników reprezentujących 97 szkół. W III etapie Turnieju czyli w zawodach centralnych uczestniczyło 61 zawodników z 43 szkół. Program Turnieju obejmuje wiedzę i umiejętności w zakresie tematu wiodącego i ogólnej problematyki ekonomicznej. W tym roku temat wiodący Turnieju brzmiał: „Zarządzanie finansami w przedsiębiorstwie”. Cechą charakterystyczną Turnieju jest sprawdzian praktyczny z wykorzystaniem technik informatycznych i programów komputerowych.

W menu TWiUHM - zamieszczemy listę finalistów XVIII edycji Turnieju.

Fianlistom grtulujemy wyników i życzymy powodzenia w Finale!

UWAGA:

1. Szczegółowe wyniki oraz informacje zostaną przesłane pocztą na adres wszystkich szkół uczestniczących w eliminacjach okręgowych Turnieju.

2. Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach: od 11 kwietnia 2013r. – godz. 1430 (rozpoczęcie) do 12 kwietnia 2013r. – ok. 1300 (zakończenie)

3. Organizator finału XVIII Turnieju WiUHM:

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Konin,

ul. Przyjaźni 1,

www.pwsz.konin.edu.pl

tel. (63) 249 72 50, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miło nam jest poinformować, że w bieżącym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Organizatorem osiemnastego Turnieju jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie, która pełni patronat naukowy nad Turniejem oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

Doświadczenia, wynikające z przebiegu dotychczasowych Turniejów pokazują ich duże znaczenie dla środowiska szkół ponadgimnazjalnych. Przede wszystkim udział uczniów w zmaganiach turniejowych przyczynia się do wzrostu ich aktywności poprzez pogłębianie wiedzy teoretycznej, rozwijanie umiejętności, wykorzystanie teorii w praktyce. Jest to możliwe dzięki zwiększonemu zaangażowaniu nauczycieli w przygotowanie młodzieży do uczestnictwa w zawodach.

Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom dotychczasowych Turniejów. Podziękowania kierujemy też do dyrekcji i nauczycieli szkół za merytoryczne i organizacyjne wsparcie. Równocześnie wyrażamy głęboką nadzieję, że – tak jak w poprzednich latach – również tegoroczna edycja Turnieju spotka się z szerokim zainteresowaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkową zachętę do udziału w Turnieju stanowi fakt, że zgodnie z obowiązującym wykazem turniejów i olimpiad zawodowych, laureaci i finaliści Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Serdeczne zapraszamy zatem uczniów ponadgimnazjalnych szkół ekonomicznych i handlowych do udziału w XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Konin, dn. 7 lutego 2013r.

Sz. P. Dyrektorzy Szkół,

Przewodniczący Komisji Szkolnych,

Uczestnicy XVIII Turnieju WiUH-M

K O M U N I K A T !!!

Uprzejmie informuję, że eliminacje okręgowe XVIII Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbędą się 14 marca 2013 r. (czwartek) w godz. 1200 – 1300. Komitet Główny Turnieju WiUHM podjął decyzję o zmianie terminu, biorąc pod uwagę prośby i sugestie wielu szkół uczestniczących w Olimpiadzie Przedsiębiorczości oraz w Konkursie Wiedzy z Rachunkowości i te same terminy eliminacji okręgowych. Za wprowadzenie zmiany terminu i ewentualne niedogodności z tym związane przepraszamy. Informacje bieżące o Turnieju oraz wykaz szkół przydzielonych do poszczególnych okręgów znajduje się na stronie internetowej: www.zscku.konin.pl

Z wyrazami szacunku

Przewodniczący

Komitetu Głównego

Turnieju WiUHM

dr Marek Jagielski