Aktualności
OWiUHM
TWiUHM
Euklides
Stowarzyszenie

Logo SDiNTiASZimage001.jpg2

W dniach 14-16 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej we współpracy z Zespołem Szkół Nr 2 w Szczecinku zorganizowano finał ogólnopolski II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Do finału zakwalifikowało się 64 najlepszych w kraju uczniów z 41 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Głównym organizatorem Olimpiady WiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Patronem naukowym jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie.

W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali najpierw test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego.

Do finału ustnego zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed Jury i publicznością, odpowiadając na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych oraz z zakresu wiedzy ogólnoekonomicznej. Były w tym również pytania problemowe, zmuszające uczestników do szerszej wypowiedzi oraz krótkie zadania praktyczne. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej Olimpiady, które brzmiało "Handel a gospodarka".

Ostatecznie po ustnej części Finału Michał Mglej – uczeń Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej został zwycięzcą II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich zajmując 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Drugie miejsce wywalczył Adrian Końca - uczeń Zespołu Szkół Nr 8 ze Szczecina, a trzecie miejsce zajęła Weronika Wiśniewska - uczennica Zespołu Szkół w Mogilnie.

W klasyfikacji drużynowej najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, drugie miejsce przypadło Zespołowi Szkół Nr 8 w Szczecinie, a trzecie miejsce w tej rywalizacji wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.

Na zakończenie odbyła się uroczystość, podczas której laureatom, czyli 10 – ciu najlepszym, wręczono nagrody, upominki i dyplomy za zajęcie kolejnych miejsc. Wszyscy uczestnicy finałów otrzymali zaświadczenia, które upoważniają do zwolnienia z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w danym zawodzie. Podczas części kończącej zawody finałowe zaprezentowała się młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Szczecinku, w krótkim, ale ciekawym programie słowno-muzycznym.

Podczas pobytu w Szczecinku zarówno młodzież jak i opiekunowie mogli zwiedzić miasto, które jest bardzo atrakcyjne turystycznie, wielu uczestników próbowało sił na uruchomionym już lodowisku.

Patronat nad Olimpiadą objęła firma Kronospan Szczecinek sp. z o.o. W trakcie imprezy uczestnicy zapoznali się ze specyfiką zakładu zwiedzając Kronospan Design Center. Swoją ofertę przedstawił również funkcjonujący przy Kronospanie zamiejscowy Wydział Przemysłu Drzewnego Politechniki Koszalińskiej w Szczecinku. Kronospan ufundował dla 10 laureatów atrakcyjne nagrody rzeczowe a wszystkich uczestników obdarował ciekawymi upominkami.

 DSC2033 male.JPG4 DSC2018 male.JPG3 DSC2038 male.JPG5 DSC2075 male.JPG7 DSC2085 male.JPG8 DSC2053 male.JPG6